تبلیغات
حامد کرزای: حمله ناتو به غیر نظامیان را محکوم می کنم

گزارش های مقامات محلی حاکی است در حمله نیروهای بین المللی در ناحیه 'ژاری' در ولایت قندهار ۷ تن، شامل شش کودک، جان سپردند و دو دختر جوان مجروح شدند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، سایت صدای آمریکا  24نوامبر (3آذر) نوشت: "حامد کرزای" رئیس جمهوری افغانستان حمله هوایی ناتو در جنوب کشور را، که بنا به گزارش ها در جریان آن 7 غیر نظامی کشته شدند محکوم کرده است.
دفتر "حامدکرزای" گفت: «گزارش های مقامات محلی حاکی است در حمله نیروهای بین المللی در ناحیه "ژاری" در ولایت قندهار 7 تن، شامل شش کودک، جان سپردند و دو دختر جوان مجروح شدند.»
"حامد کرزای" بعد از شنیدن خبر تیمی را مامور ساخت درباره حادثه تحقیق کند.
بخشدار ناحیه "ژاری" به خبرگزاری فرانسه گفت: «هدف حمله رزمندگان طالبان بود که سرگرم مین گذاری در کنار جاده بودند، اما گلوله ها به محله های مسکونی نزدیک محل برخورد کرد.»
مقامات ناتو هنوز درباره این رویداد اظهار نظر نکرده اند.
کشته شدن غیر نظامیان از دیر باز موجب متشنج شدن رابطه بین نیروهای بین المللی و دولت افغانستان بوده است. نیروهای طالبان در حمله به یک کاروان حامل کالا برای نیروهای بین المللی دست کم 7 گارد محلی را کشتند.
"اسوشیتد پرس" به نقل از یک سخنگوی محلی می گوید در این حمله سربازان خارجی درگیر نبودند.
در حالی که طالبان مسئولیت حمله را بر عهده نگرفتند، اما حملات به کاروان های ناتو تاکتیک عمده ای در شورش ده ساله آنها بوده است.
گفتنی طی سال های اخیر که نیروهای ناتو در افغانستان حضور دارند، در حمله های متعدد از سوی نیروهای ناتو، تعداد زیادی از مردم بی گناه افغان کشته و زخمی شده اند. حضور نیروهای ناتو نه تنها به امنیت افغانستان کمک نکرده است بلکه امنیت منطقه را هم تحت الشعاع قرار داده است.